دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • سامانه ها
  • اساتید
  • اعضای شورای آموزشی و تحصیلات تکمیلی


دکتر محمدتقی جغتایی
دکتر علی شهبازی


دکتر علی صمدی کوچکسرائی
دکتر پیمان بروکی میلان
دکتر مظاهر قلی پور
دکتر افضل کریمی


دکتر زهرا مجد جباری
دکتر رویا قدس
دکتر جعفر کیانی


دکتر بیتا مهروی
دکتر خدیجه اشتری
دکتر مهدی کریمی


خانم دکتر بیتا مهروی
خانم دکتر زهرا مجد جباری
آقای دکتر علی صمدی کوچکسرائی
آقای دکتر مهدی مهدیزاده
آقای دکتر سید کاظم موسوی زاده
آقای دکتر علی شهبازی
آقای یوسف قاسمی


خانم دکتر بیتا مهروی


خانم دکتر خدیجه اشتری


آقای دکتر مهدی کریمی


آقای دکتر محمدتقی جغتایی


آقای دکتر علی شهبازی


آقای دکتر علی صمدی کوچکسرائی


آقای دکتر پیمان بروکی میلان
آقای دکتر مظاهر قلی پور


آقای دکتر علی صمدی کوچکسرائی


آقای دکتر افضل کریمی


خانم دکتر زهرا مجد جباری


خانم دکتر رویا قدس
آقای دکتر جعفر کیانی

آغاز به کار سومین کنگره سراسری پیشرفت های مهندسی بافت و پزشکی بازساختی ایران در دانشگاه علوم پزشکی ایران

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۸/۱ | 

دکتر محمد تقی جغتایی  رئیس مرکز تحقیقات سلولی و مولکولی دانشگاه علوم پزشکی ایران و رئیس سومین کنگره پیشرفت های مهندسی بافت و پزشکی بازساختی ایران در مراسم افتتاحیه این کنگره گفت: بانک سلول های بنیادی پوست به همراه بزرگ ترین اتاق تمیز به زودی در بیمارستان شهید مطهری تهران راه اندازی می شود.

وی افزود: این بانک محل نگهداری سلول های بنیادی و بافت در زمینه پوست است تا در صورت لزوم در اختیار بیماران قرار گیرد.
وی با اشاره به اینکه این مجموعه اولین بانک پوست در کشوراست، اظهار کرد: هم اکنون اینگونه مجموعه در ترکیه و برخی از کشورهای خلیج فارش مشغول فعالیت هستند.
دکترجغتایی گفت: اغلب پزشکان با علم طب بازساختی آشنایی کامل ندارند و به همین دلیل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با برپایی کنگره ها در رشته های مختلف پزشکی در صدد آشنایی آنان با این علم جدید است.
وی با اشاره به اینکه طب بازساختی، حوزه ای بین رشته ای است، بیان کرد: رشته های مختلف اعم از بالینی، پایه، مهندسی و بیولوژیک در این حوزه دخالت دارند.
رئیس دانشکده فناوری های نوین پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران تاکید کرد که شرکت های دانش بنیان باید مشارکت جدی تری در زمینه تولید محصولات در این زمینه داشته باشند.
دکترجغتایی بر لزوم پوشش بیمه ای سلول های بنیادی و طب بازساختی، گفت: آشنانبودن بیمه ها با این حوزه ها و گسترش این علم جدید از مهمترین عوامل عدم پوشش بیمه ای در این حوزه ها است.
وی افزود: این کنگره با هدف ارتقاء پیشرفت های علمی و عملی گروه هایی که در این حوزه فعالیت می کنند، بیان آخرین دستاوردهای علمی و ارائه یافته های جدید در این زمینه، برگزار شده است.
دکترجغتایی گفت: محورهایی مانند، ترمیم دستگاه عصبی، پوست، استخوان و غضروف، دهان ، فک و صورت، کبد و دستگاه گوارش، کلیه و دستگاه ادراری، قلب و عروق، ترمیم ریه و دستگاه تنفسی، بیولوژی سلول های بنیادی، بیومواد و نانو نکتولوژی در مهندسی بافت در این رویداد علمی، مورد بحث و بررسی قرار می گیرند.
رئیس سومین کنگره پیشرفتهای مهندسی بافت و پزشکی بازساختی ایران، افزود: این کنگره محل مناسبی برای تبادل نظرات و مفاهیم بین پژوهشگران رشته های مختلف مهندسی، پزشکی و زیستی خواهد بود.

******************************


دفعات مشاهده: 321 بار   |   دفعات چاپ: 71 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرکد امنیتی را در کادر بنویسید