دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • آموزش
  • پژوهش
  • اساتید
  • دانشجویان
  • کارکنان
  • روابط عمومی

امور هیئت علمی
دفتر توسعه آموزش(EDO)

تقویم آموزشی
برنامه اساتید دانشکده
جلسات بین گروهی دانشکده


دکتر محمدتقی جغتایی
دکتر علی شهبازی


دکتر علی صمدی کوچکسرائی
دکتر پیمان بروکی میلان
دکتر مظاهر قلی پور
دکتر افضل کریمی


دکتر زهرا مجد جباری
دکتر رویا قدس
دکتر جعفر کیانی


دکتر بیتا مهروی
دکتر خدیجه اشتری
دکتر مهدی کریمی


خانم دکتر خدیجه اشتری


آقای دکتر مهدی کریمی


آقای دکتر پیمان بروکی میلان
آقای دکتر مظاهر قلی پور


آقای دکتر علی صمدی کوچکسرائی


آقای دکتر افضل کریمی


خانم دکتر زهرا مجد جباری


خانم دکتر رویا قدس
آقای دکتر جعفر کیانی

مرحله نهایی مسابقات ملی دانش مغز (Iranian Brain Bee 2017) در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۱/۲۹ | 

 

مرحله نهایی مسابقات ملی دانش مغز (برین بی 2107) در روز پنجشنبه 24 فروردین ماه  باحضور 27 نفر از برگزیدگان مرحله اول از استانهای مختلف کشور  در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار گردید.  در پایان افراد زیر حائز رتبه های اول تا سوم  کشوری شدند:  مقام اول پارسا پات (دبیرستان دوره دوم سمپادناحیه2)، مقام دوم  مهدی واحدی (دبیرستان دوره اول سمپاد ناحیه یک)  و مقام سوم آرمان خانجانی (دبیرستان دوره دوم سمپاد ناحیه دو رشت).

آقای دکتر علی شهبازی  مسئول کمیته دانش آموزی انجمن علوم اعصاب و  دبیر علمی این مسابقات افزودند:  این مسابقات  سالیانه توسط کمیته دانش آموزی انجمن علوم اعصاب  ایران و حمایت ستاد توسعه علوم و فناوریهای شناختی برگزار می شود. مرحله  اول این مسابقات  برای سومین سال و با گستردگی قابل توجه نسبت به سال قبل  با حضور بیش از دو هزار نفر از دانش اموزان 13 تا 18 ساله  در 25 آذرماه  توسط باشگاه مغز و شناخت  و با همکاری سازمان سنجش دانش آموزی وزارت آموزش و پرورش در 27 استان برگزار گردید و تعداد 31 نفر برای مرحله نهایی مسابقات انتخاب شدند.  

در مرحله بعد این دانش آموزان در یک مدرسه زمستانی جهت آمادگی و رفع اشکال تئوری و عملی  در دانشگاه علوم پزشکی ایران در اسفند ماه 95 شرکت نمودند. در این دوره سه روزه دانش آموزان در بخشهای نوروآناتومی و نوروهیستولوژی توسط سرکار خانم منصوره سلیمانی و سرکار خانم دکتر روناک شعبانی ، در بخش بالینی توسط دکتر مصطفی الماسی و در بخش نوروفیزیولوژی توسط دکتر علی شهبازی  از اساتید دانشگاه علوم پزشکی ایران بصورت تئوری و عملی  آموزشهای لازم را فرا گرفتند.

اقای دکتر شهبازی عضو هیات علمی گروه اعصاب افزودند  که با توجه به تجربه سالهای قبل و حضور آقای امیر چیت ساز در مسابقات 2015 در کشور استرالیا و آقای شایان باقری در مسابقات جهانی 2016 در کشور دانمارک (مقام چهارم جهانی) ، در این دوره سعی شد که مسابقه مرحله نهایی با فرمت نزدیکتری با مسابقات جهانی به زبان انگلیسی و در دو بخش کتبی و شفاهی با حضور سه تن از اساتید دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار گردد. از نکات قابل توجه مسابقات این دوره استقبال گسترده دانش آموزان و همچنین حضور دانش آموزان دوره اول دبیرستان در آزمون و موفقیت آنها در مرحله اول  و مرحله نهایی مسابقات بود. در پایان لازم است که از زحمات مسئولین و مربیان مدرسه میرزاکوچک خان (سمپاد ناحیه 2 رشت) آقایان شهرام وارسته مدیر دلسوز و پرتلاش ، آقای  فرشید نصیری معاونت محترم آموزشی و آقای سینا امیان مربی علوم اعصاب آن دبیرستان که در جهت آمادگی دانش آموزان برای آزمونهای برین بی و کسب رتیه های برتر امسال  و سال گذشته تلاش قابل تقدیری داشتند  تشکر نمائیم. همچنین از زحمات اساتید گرامی دانشکده فناوریهای نوین، مرکز تحقیقات سلولی و مولکولی و گروه آناتومی  و همکاران عزیز کمیته اجرایی مسابقات در باشگاه مغز و شناخت آقایان رضا پناهی،سینا توکلی و دانشجویان پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران،  وتمامی همکارانی که ما را در برگزاری این مسابقات یاری دادند کمال تشکر و قدردانی را داریم. 

دفعات مشاهده: 794 بار   |   دفعات چاپ: 157 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر